Akademia z Mikołajem 2014

6 grudnia Akademia Piłki Nożnej Gmina Oława przy współpracy Zrzeszenie LZS Oława i Urzędu Gminy Oława zorganizowała imprezę sportową dla dzieci i rodziców Akademii w oparciu o piłkę nożną pod nazwą - "Akademia z Mikołajem".

Turniej rozgrywał się w Hali Sportowej w Marcinkowicach i podzielony był na dwie kategorie wiekowe. W kategorii 2007 i młodsi wzięło udział 30 dzieci, natomiast w kategorii 2005 i 2006 wzięło udział 28 dzieci z Akademii. Na spotkanie ze sportowym Mikołajem przybyły również dwie miejscowe drużyny z Sokoła Marcinkowice 17 zawodników. Turniej rozpoczął Pan Waldemar Chwajoł. 8 drużyn w sumie rozegrało 12 meczy. Przeprowadzono kilka konkursów i rozegrano mecz rodzice kontra najmłodsi zawodnicy. Można było strzelić gola Mikołajowi, a do dyspozycji wszystkich zgromadzonych były łakocie w bufecie przygotowane również przez rodziców. Na koniec zawodów to co najważniejsze dla dzieci - Mikołaj rozdawał paczki mikołajowe.

W tym dniu rozdano 75 medali i dyplomów, tyle samo paczek i mnóstwo łakoci. Wręczono 13 pucharów ufundowanych przez LZS Oława, nagrodzono również po dwóch najlepszych zawodników danej kategorii wiekowej. Wszyscy bawili się świetnie, a wynikami nikt się nie przejmował - klasyfikacji końcowej drużyn nie było .W całej Hali Sportowej królowały radosne uśmiechy dzieci.

W organizacji turnieju wziął udział cały sztab szkoleniowy z Akademii Piłki Nożnej Gminy Oława, rodzice zawodników oraz grupa wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 w Oławie i Orlik Team Oława. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy, szczególnie Pani Bogumile Żbikowskiej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach za udostępnienie sali i Pani Elżbiecie Wojdyle - Centrum Odnowy Biologicznej Wellness